Transfer24 - Ranking, opinie i recenzje ofert

Transfer24 – Ranking, opinie i recenzje ofert

Transfer24 to firma, która zyskała miano Krajowej Instytucji Płatniczej w Polsce. Swoje produkty kieruje głównie do polskich emigrantów zamieszkujących Wielką Brytanię oraz kraje Unii Europejskiej. Firma charakteryzuje się ekspresowymi transferami międzynarodowymi w 10 minut. W tym artykule dowiesz się, czy szybkość realizacji usługi idzie w parze z ceną. Zapraszamy do lektury!

Co to jest Transfer24?

Transfer24 to platforma internetowa do wysyłania szybkich przelewów z zagranicy na polski rachunek bankowy. Spółka jest zarejestrowana w Polsce, gdzie uzyskała status Krajowe Instytucji Płatniczej wydanej przez KNF. Po rejestracji naszego konta, możemy wysyłać pieniądze z UK oraz wszystkich krajów strefy Euro, USA oraz  Norwegii do Polski. W swojej ofercie nie posiadają jednak przekazów pieniężnych w drugą stronę.

Jak działa Transfer24?

Wybierając konto internetowe exchange cenię sobie minimum formalności przy jego zakładaniu. Rejestrując się na stronie firmy Transfer24 wypełniłem tylko prosty formularz informacyjny, w którym nie musiałem podawać żadnych danych wrażliwych, takich jak np. skan dokumentu czy seria i numer dowodu osobistego. Proces rejestracji mógłbym porównać do wypełniania informacji do wysyłki przy zakupach internetowych. Gdy konto jest już aktywne, możemy zlecić swój przelew. W tym celu należy wykonać 3 kroki:

  1. Po zalogowaniu do panelu klienta musimy wybrać kwotę oraz podać dane odbiorcy w Polsce (nazwę oraz numer rachunku bankowego). Podajemy tytuł przelewu, jeśli opłacamy rachunki lub inne zobowiązania.
  2. Sprawdzamy podsumowanie swojego transferu, jeśli dane są uzupełnione prawidłowo musimy przejść do kolejnego kroku.
  3. Teraz trzeba opłacić swoje zlecenie podając dane karty płatniczej. Po pozytywnej autoryzacji usługa zostanie zrealizowana.

Opłata i kurs wymiany walut

Za ogromny plus zasługuje możliwość płatności kartą bankową. Natomiast opłata w tym serwisie rośnie adekwatnie do przesyłanej kwoty. Limity ilościowe i kwotowe transakcji na stronie nie są ograniczone same w sobie. Problem możemy napotkać natomiast w sytuacji, gdy przekroczymy dzienny limit transakcji kartą. Możemy swobodnie zmienić to w serwisie transakcyjnym swojego banku. Cena za zlecenie transferu zaczyna się już od 0,99 GBP przy przelewie 50 funtów na konto złotówkowe, natomiast przelew 100 GBP będzie nas kosztował 1,30 GBP. Co stanowi 1.3% kwoty przelewu. Im więcej chcemy przesłać, tym większa będzie opłata. Szczegóły możemy sprawdzić na stronie firmy, korzystając z dostępnego kalkulatora.

Sprawdź przelewy z UK do Polski – ranking i porównaj serwisy. Możesz znaleźć ofertę na tańsze przelewy, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej!

Czas realizacji przelewów

Przelew na konto odbiorcy ma szansę trafić już w ciągu 10 minut od chwili jego zaksięgowania, jeżeli tylko nadamy je w godzinach od 7:50 do 19:50 czasu polskiego. Transfery zlecone po godzinie 20:00 realizowane są w następnym dniu roboczym. Pieniędzy na koncie możemy spodziewać się więc o godzinie 8 rano przy porannej kawie w pracy. Pamiętaj o tym, że bank nie procesują transakcji w weekend i dni wolnych od pracy, dlatego przelewy zlecone w tym czasie zostaną dostarczone kolejnego dnia roboczego. Polski FinTech posiada także swoją aplikację mobilną, z której możemy wygodnie korzystać na swoim urządzeniu mobilnym zarówno z systemem Android, jak również iOS.

2 rzeczy, które zagwarantują Ci bezpieczeństwo

Jak mawia klasyk, rzeczy niemożliwe robimy od ręki, a na cuda trzeba troszeczkę poczekać, dlatego zamiast żyć marzeniami o atrakcyjnym koncie walutowym w swoim banku postanowiłam sprawdzić, jak w tej samej usłudze wypadają wiodące fintechy. Jak już wspomniałem we wstępie, po pierwsze bezpieczeństwo. Nikt z nas nie lubi, jak w jakiś niewyjaśniony sposób z naszego konta znikają pieniądze. Czasami zdarza się, że teoretycznie bezpieczna płatność i podanie danych karty kredytowej lub debetowej potrafią nieźle namieszać w naszych finansach. Na szczęście firma Transfer24 posiada zezwolenie ​na prowadzenie działalności w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego, a jak wszyscy wiemy zarówno z KNF jak i fiskusem nie ma żartów. Ponadto, zakładając swoje konto moje poczucie bezpieczeństwa wzmocniło zabezpieczenie transakcji poprzez system 3D-Secure, z której korzystają renomowane organizacje płatnicze do autoryzacji transakcji dokonywanych bez fizycznego użycia karty.

Recenzja platformy Transfer24

Gdybym sama miała stworzyć idealne dla siebie konto walutowe byłoby ono przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której w instytucji płatniczej dochodzi do wycieku danych wrażliwych takich jak np. numer karty czy dane do logowania. Ponad to, taki rachunek musiałby być dla mnie atrakcyjny pod kątem kursu wymiany walut (chociażby zbliżonym do notowań NPB czy Forex-u), a przelewy chciałabym realizować może nie natychmiastowo, ale maksymalnie w ciągu jednego dnia.

Podsumowując temat, opłaty za zlecenie transakcji w Transfer24 są dość wysokie w porównaniu z serwisami działającymi w tej samej branży. Dlatego warto porównywać je z innymi opcjami na rynku. W naszym rankingu firm oferujących przelewy z UK do Polski znajdziesz zestawienie wiodących liderów w branży finansowej.  Przedstawiamy w jednym miejscu opłaty za przelew oraz aktualne kursy wymiany walut. Dzięki czemu w łatwy i prosty sposób znajdziesz najlepszy sposób na wysyłanie funtów do Polski.

W kolejnym akapicie dowiesz się, jak opinie posiada Transfer24 na podstawie recenzji swoich klientów.

Opinie klientów firmy Trnsfer24

Na stronie Transfer24 jest zarejestrowanych ponad 126 tysięcy użytkowników. Natomiast w serwisie Trustpilot znajduje się tylko 7 opinii klientów, co daje średnią 4.3 na 5. Wszystkie recenzje są pozytywne ale ich liczba nie jest adekwatna do bazy klientów. Poniżej przedstawiamy przykładowe komentarze:

Przelew wysłany z Angli z Luton o 13:21, 13:30 był już na koncie w Polsce. Opłata 0,59 gbp. Dziękuję.

Przeważnie w kilka godzin, trik jest taki że trzeba wysłać rano to będzie na sto procent jeszcze w ten sam dzień;)

Na rynku można znaleźć obecnie wiele propozycji, jednak tylko niektóre z nich oferują atrakcyjne warunki cenowe i korzystny kurs wymiany. W jednym miejscu zgromadziliśmy wiodące przedsiębiorstwa oferujące usługi w zakresie przelewów międzynarodowych. Sprawdź przelewy z UK do Polski – ranking i porównaj serwisy. Im lepsza oferta, tym wyżej w zestawieniu!

Kontakt i dane adresowe spółki

Transfer24 Sp. z o. o.

ul. Sienkiewicza 11

25-350 Kielce

Polska

Biuro Obsługi klienta

Czynne od poniedziałku do piątku

w godzinach 8.00 – 16.00 (czasu Polskiego)

tel. +44 2033840767

tel. +48 413425080