Serwisy oferujące szybkie i niedrogie przelewy z Anglii do Polski – co warto o nich wiedzieć?

Serwisy oferujące szybkie i niedrogie przelewy z Anglii do Polski – co warto o nich wiedzieć?

W dobie otwartych granic i wyjazdów do obcych krajów w celach zarobkowych, przelewy międzynarodowe z Anglii do Polski zyskały dużą popularność. Ludzie korzystają z nich, aby wysyłać pieniądze swoim rodzinom czy też aby opłacać rachunki i faktury firmom działającym na terenie naszego kraju. Niezależnie od rodzaju i celu wykonywania przelewu, każdy ma do dyspozycji kilka metod płatności.

Pieniądze można przelewać korzystając z angielskiego konta bankowego. Jest to wówczas przelew międzynarodowy. Możliwe są też wpłaty gotówkowe w bankach albo na poczcie. Istnieją też specjalne firmy, które oferują szybkie i tanie przelewy z Anglii do Polski z pominięciem wpłat międzynarodowych. Ich oferty cieszą się coraz większą popularnością ze względu na liczne zalety. Poniżej można znaleźć więcej informacji na temat takich serwisów.

Możliwość wykonywania niedrogich przelewów z Anglii do Polski

Jakie są najważniejsze powody, dla których Polacy mieszkający w Zjednoczonym Królestwie sięgają po oferty takich firm? Przede wszystkim, ceny ich usług są znacznie niższe w porównaniu z wpłatami gotówkowymi na poczcie czy też tradycyjnymi przelewami. W przypadku takich wpłat należy liczyć się z dodatkowymi kosztami przewalutowania czy też opłatami naliczanymi przez banki pośredniczące w transakcji. Kwoty międzynarodowych przelewów bankowych sięgają rzędu od kilku do kilkudziesięciu funtów. Alternatywą są serwisy specjalizujące się w szybkich przekazach do Polski. Te najbardziej rekomendowane obierają małą prowizję na poziomie od jednego do maksymalnie kilku funtów. Opcja ta jest bardzo opłacalna szczególnie w przypadku dokonywania regularnych przelewów do naszego kraju.

Krótki czas oczekiwania na przeprowadzenie transakcji

Kolejną bardzo ważną cechą firm, które specjalizują się w realizacji przelewów międzynarodowych z Wielkiej Brytanii do Polski jest fakt, że czas trwania takiej transakcji jest niezwykle krótki. Standardowy przelew międzynarodowy dociera do odbiorcy nawet po kilku dniach. Wszystko zależy od banków, czasu realizacji przelewu, obecności banków pośredniczących oraz wielu innych czynników. Wspomniane wyżej serwisy działają jednak w oparciu o przelewy krajowe. Innymi słowy klient dokonuje wpłaty ze swojego angielskiego konta na angielskie konto firmy. Może również zapłacić kartą debetową lub kredytową jeżeli dany usługodawca daje taką możliwość. Następnie firma robi przelew ze swojego polskiego konta na polski rachunek docelowy. Czas trwania takiej transakcji jest krótki, zazwyczaj nie trwa dłużej jak dwa dni robocze. Dodatkowymi zaletami jest bardzo niski koszt transakcji ze względu na korzystny kurs wymiany funta oraz brak banków pośredniczących.

Gdzie szukać najlepszych firm

Jeśli chodzi o przelewy z Anglii do Polski ranking internetowy jest idealnym miejscem, w którym można przeprowadzić poszukiwania. W sieci dostępnych jest wiele praktycznych i na bieżąco aktualizowanych porównywarek. Umożliwiają one szybkie i bezproblemowe sprawdzenie wielu ofert w jednym miejscu. Nie trzeba więc samodzielnie odwiedzać pojedynczych stron poszczególnych firm i tracić na to wiele czasu. Dobre rankingi umożliwiają porównywanie ofert pod względem ceny czy też czasu realizacji transakcji. Dodatkowo można znaleźć oceny i opinie klientów, którzy już skorzystali z usług konkretnych serwisów.