Przekazy pieniężne z Anglii do Polski - jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Przekazy pieniężne z Anglii do Polski – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Masz dość niebotycznych cen i opłat za przekazy pieniężne z Anglii do Polski? Drażnią Cię kilkudniowe terminy realizacji przelewów i pozostawiające wiele do życzenia kursy walut oferowane przez banki? Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ten artykuł powstał z myślą właśnie o Tobie. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych ofert przelewów pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązanie i na co zwrócić uwagę wybierając internetową platformę do przesyłania pieniędzy.

Ile tak naprawdę otrzymasz pieniędzy na konto wysyłając przelew bankowy?

Ranking powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcą zlecać przekazy pieniężne szybko, tanio i nowocześnie. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile tak naprawdę tracimy zlecając transfery walutowe za pośrednictwem swojego konta bankowego? Wysyłając funty na polskie konto bankowe moglibyśmy przypuszczać, że będzie to koszt w granicach 1-2 funtów. Dodatkowo należy dodać pozornie niewielką prowizję za przewalutowanie, czyli kilka groszy różnicy od ceny rynkowej. Taką stawkę przecież pobierają kantory, gdzie sprzedajemy funty w gotówce. Według aktualnego kursu NBP na dzień publikacji wpisu, czyli 12.11.2020 roku kurs jest następujący: 1 GBP= 4.99 zł. Przykładowo, gdy zlecasz przelew o wartości 500 GBP, szacunkowo oczekujesz, że na konto odbiorcy trafi niecałe 2500 zł. Myślę że na tym etapie chyba jeszcze nie wiesz, że na konto wpłynie znacznie mniejsza kwota. Po przeliczeniu kwoty w oparciu o podany wyżej kurs, wymieniając wspomniane 500 GBP moglibyśmy otrzymać dokładnie 2495,00 zł.

Niestety rzeczywistość nie jest jednak tak optymistyczna, bo to jeszcze nie wszystkie opłaty. Musimy bowiem pamiętać o konieczności poniesienia opłaty za zlecenie przelewu w banku (średnio wynosi 10 funtów). Następnie pozostałe środki w wysokości 490 GBP przeliczamy w oparciu o kurs w banku (4,86 zł). Finalnie otrzymamy dokładnie 2381,40 zł, a z naszego portfela znikło ponad 100 zł przeznaczone na opłaty. Pamiętajmy, że w tym przypadku nie był to na przelew na dużą kwotę. Co w sytuacji, gdy przekaz pieniężny na wspomnianą sumę wykonujemy jako stałe polecenie zapłaty? W skali roku tracimy wówczas około 1200 zł. Tak, więc należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy warto?

Przekazy pieniężne z Anglii do Polski- alternatywy dla tradycyjnej bankowości

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak szybko i tanio przelać pieniądze do Polski, ranking firm jest dla Ciebie. Możesz znaleźć ofertę, gdzie otrzymasz prowadzenie darmowego rachunku wymiany walut online. Znajdziesz tu konkurencyjny kurs wymiany funta, a niektóre firmy oferujące przekazy pieniężne mają nawet darmowe przelewy z Anglii do Polski. Wyobraź sobie, że od teraz masz możliwość negocjacji cen walut z dedykowanym dealerem przy większych kwotach. Ponadto wymieniasz pieniądze po kursie zbliżonym do tego dostępnego na stronie NBP czy Forexu. Przelew realizujesz w czasie zbliżonym do transakcji blikiem czy transferu krajowego. Brzmi świetnie, prawda? Zestawienie powstało z myślą o wszystkich tych, którzy od tradycyjnej bankowości wymagają znacznie więcej. Tak więc, jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ale też pieniądze, to serdecznie zapraszamy do skorzystania!