Minutka - Ranking, opinie i recenzje ofert

Minutka – Ranking, opinie i recenzje ofert

Minutka dostarcza pieniądze do tysiąca kont bankowych na terytorium Polski. To kolejna firma wywodząca się z grupy One Money Mail Ltd., która oferuje przelewy z UK do Polski online. Jest to prosty sposób, który pomoże Ci zaoszczędzić na przelewach międzynarodowych i zagwarantować korzystny kurs kupna – sprzedaży funta bez wychodzenia z domu. Jakie zalety i wady posiada ten serwis, o tym dowiesz się czytając ten wpis.

Co to jest Minutka?

Minutka to platforma internetowa do wysyłanie pieniędzy z angielskiego konta na polskie. Do wyboru mamy przekazy pieniężne jedynie w tym kierunku. Dlatego jest to usługa skierowana do polonii, która regularnie przesyła pieniądze do ojczyzny. Firma współpracuje z polskimi bankami, dzięki czemu możemy uniknąć wysokich opłat za zlecenie przelewów zagranicznych w swoim angielskim banku. W swojej ofercie posiada trzy rodzaje transakcji: standard, ekspress i minutka. Każdy z nich różni się czasem realizacji usługi: od 10 minut do 2 dni roboczych. Oferta może i nie jest szeroko rozwinięta ale na pewno znajdzie wielu zwolenników, którzy chcą wysyłać pieniądze online.

Jak działa Minutka?

Bardzo prosto! Jest to platforma online, więc cały proces zlecenia transakcji wykonasz na ich stronie internetowej. W pierwszej kolejności należy założyć konto w serwisie. Można to zrobić w zakładce „rejestracja” bez wychodzenia z domu. Po zarejestrowaniu się na ich stronie internetowej można już zacząć korzystać z dostępnych funkcji. Wystarczy, że podasz dane odbiorcy oraz numer rachunku w Polsce. Kolejnym krokiem jest opłacenie zlecenia za pomocą karty bankowej, a oni zajmą się przekazem środków na polski rachunek. Dzięki temu wyślesz pieniądze taniej, niż korzystając ze standardowego przelewu w swoim banku. Ponadto, środki trafią na konto odbiorcy znacznie szybciej. Standardowy przelew w banku może trwać nawet do 3 dni roboczych.

Dlaczego warto założyć internetowe konto?

Kiedy jeszcze kilka lat temu mój tata dość systematycznie wyjeżdżał za granicę, był chyba jedyną znaną mi osobą, która była tak dobrze zorientowana w kursach wymiany walut w całym mieście. Kiedy wróciłam ze stażu w Londynie, chciałam jak najkorzystniej wymienić zarobione pieniądze. Poprosiłam go o radę, gdzie najlepiej będę mogła sprzedać funty. Niestety okazało się, że jedyny konkurencyjny kurs był wtedy na drugim końcu miasta, więc żeby sfinalizować transakcję musiałabym poświęcić łącznie 3h na dojazd w obie strony. Postanowiłam poszukać innego sposobu, który pozwoliłby mi zrobić to szybciej.

W grę wchodził jeszcze mój bank. Zalogowałam się do serwisu transakcyjnego, aby sprawdzić aktualny kurs walutowy. Narodowy Bank Polski wycenił wówczas wartość funta na 4,95 zł. Moje rozczarowanie było ogromne, kiedy w swoim banku zobaczyłam cenę o 0,30 gr niższą. Nie wspominając już o tym, że za zlecenie przelewu z mojego brytyjskiego konta musiałabym ponieść całkiem sporą opłatę. Przypomniało mi się wówczas, że mój przyjaciel wspominał kiedyś coś o internetowych kantorach wymiany walut. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę „przelewy z UK do Polski – ranking firm”, aby poszukać najkorzystniejszego i najbezpieczniejszego rozwiązania dla siebie.

Opłata i kurs wymiany walut na stronie Minutka

Minutka oferuje konkurencyjny kurs wymiany walut oraz stałe opłaty za zlecenie przelewu bez względu na wysokość transferowanej kwoty. Standardowy transfer trwa około 2 dni, a przelew „Minutka” dociera do odbiorcy już w ciągu kilku minut.

Na platformie mamy dostępne trzy rodzaje przelewów:

  • Standard – 1,90 GBP – zajmuje do 2 dni;
  • Ekspress – 3,90GBP – środki trafią na kolejny dzień roboczy;
  • Minutka – 5,90 GBP – zajmuje do 10 minut.

Dużym plusem jest stała opłata za zlecenie transakcji, co jest przydatne przy wysyłaniu przelewu na większe kwoty. Choć z drugiej strony jest to usługa bardzo droga dla kogoś, kto musi opłacać comiesięczne rachunki na mniejsze sumy. Dlatego warto zawsze, sprawdzić nasz ranking firm oferujących przelewy z UK do Polski, aby znaleźć korzystną dla siebie firmę.

Przelew międzynarodowy w minutkę? To możliwe! Czas realizacji przelewów

Jednym z wiodących Fintech-ów oferujących wymianę walut online jest firma Minutka. Do otworzenia darmowego konta na ich stronie internetowej zachęcił mnie przede wszystkim szybki czas dostarczenia pieniędzy. Pierwszym, co przykuło moją uwagę na stronie firmy była oczywiście cena funta, która była zdecydowanie lepsza niż w przypadku banku. Do skorzystania z usług firmy Minutka przekonała mnie także stawka za zlecenie transferu. Do wyboru miałam 3 formy przelewu.

  • Pierwszym z nich był transfer standardowy, który realizowany był w ciągu 2 dni roboczych. Tak więc na konto trafiłby już na drugi dzień i kosztowałby mnie 1,90 GBP.
  • Drugą opcją był przelew ekspresowy, który realizowany był w sposób tożsamy, jak w przypadku przelewów międzybankowych w Polsce. Koszt tego przelewu był tylko o 2 GBP wyższy, niż w przypadku opcji standard.
  • Natomiast trzeci umożliwiał mi odbiór pieniędzy na koncie w minutę od momentu jego zlecenia i kosztował 5,90 GBP. Pieniądze nie były mi na szczęście potrzebne natychmiast, dlatego zdecydowałam się skorzystać z najtańszej opcji.

Recenzja platformy Minutka

Głównym atutem internetowego kantoru do wysyłania walut Minutka jest przede wszystkim atrakcyjny kurs i możliwość załatwienia wszystkiego przez Internet. Nie musimy już jechać na drugi koniec miasta, aby korzystnie wymienić pieniądze. Ponad to, jest to o wiele korzystniejsze rozwiązania niż w przypadku banku, gdzie zlecając przelew SWIFT poza opłatą za samo jego nadanie, często stracimy nie tylko na kursie, ale również płacąc prowizję za przewalutowanie. Jak wygląda propozycja tej firmy na czele z konkurencją? Sprawdź przelewy z UK do Polski – ranking!

Opinie klientów Minutka.co.uk

Duża liczba klientów regularnie przesyła pieniądze na ich platformie i nie zgłasza żadnych istotnych problemów. Na portalu Trustpilot udało mi się znaleźć jedynie jedną opinię: 4 na 5 gwiazdek. Co oznacza, że firma nie przywiązuje dużej wagi do rekomendacji z niezależnych źródeł. Poniżej znajduje się ww. recenzja:

Wszystko w porządku.

Kontakt i dane adresowe spółki

Minutka jest platformą do przelewów pieniężnych z grupy należącej do One Money Mail Ltd., świadczącej usługi przekazów pieniężnych w Wielkiej Brytanii. Na swojej stronie posiada dwa adresy: głównej siedziby oraz adres rejestracji spółki.

Minutka.co.uk – Wielka Brytania

Head office:

84 Uxbridge Road

London W13 8RA

UK: + 44 203 397 7537

PL: +48  22 20 19 700

Registered office:

1 Westferry Circus

Canary Wharf

London E14 4HD