Klik-24 – Ranking, opinie i recenzje ofert

Klik-24 – Ranking, opinie i recenzje ofert

Postanowiłem sprawdzić, jak dużo banki zarabiają na swoich klientach realizując przelewy z UK do Polski. Przelew międzynarodowy SWIFT, czyli realizowany międzynarodowo są w większości banków obarczone wysokimi opłatami. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy np. przelać pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski lub w drugą stronę i nie przepłacać? W tym artykule biorę pod lupę platformę Klik-24 i podpowiadam, jak uniknąć prowizji za przewalutowanie oraz zlecenie przelewu międzynarodowego.

Co to jest Klik-24?

Klik-24 to firma zajmująca się przekazami pieniężnymi online, która prężnie rozwija się w branży finansowej w Wielkiej Brytanii i Polsce. W swojej ofercie posiada dwa rodzaje przelewów: standard oraz express. Jeśli masz założone konto w serwisie to możesz wysyłać pieniądze z Anglii do Polski oraz w drugą stronę. Jedną z głównych zalet jest możliwość rezerwacji kurs wymiany walut. Po zleceniu transakcji musisz ją jedynie opłacić w ciągu 24 godzin, aby usługa została zrealizowana. Jak działa firma klik-24 w praktyce? Przedstawiamy specjalnie dla Ciebie propozycję tej platformy!

Jak działa Klik-24?

Korzystanie z serwisu jest niezwykle proste i intuicyjne. Aby wysyłać pieniądze, wystarczy założyć darmowe konto, a proces rejestracji jest przy tym bardzo szybki. Wystarczy podać podstawowe dane takie jak przy zakładaniu konta na portalu społecznościowym. Prze wszystkie kroki przejdziesz online bez wychodzenia z domu. Co najważniejsze, założenie konta jest bezpłatne i trwa zaledwie kilka minut.

Jeśli nie planujemy przesyłać jednorazowo kwot wyższych niż 1000 EUR lub równowartość tej kwoty w innej walucie, to nie będziemy musieli załączać do serwisu żadnych dokumentów potwierdzających naszą tożsamość. Jednak, jeżeli szacujemy, że z serwisu będziemy korzystać także do przesyłania transakcji o większych wolumenach, zostaniemy poproszeni o przesłanie skanu dokumentu. Ilość przelewów nie jest w żaden sposób ograniczona, więc w mojej opinii aktualnie jest to zdecydowanie numer 1, jeżeli chodzi o realizację przelewów zagranicznych.  Sprawdź firmę Klik-24 w rankingu przelewów z UK do Polski.

3 powody, dla których warto korzystać z Klik-24

Alternatywą dla bankowych kantorów mogą być internetowe platformy oferujące realizację przelewów zagranicznych. Firma Klik-24 to obecnie jeden z najlepiej ocenianych przez klientów kantor wymiany walut online. Zajmuje się zlecaniem transferu pieniędzy pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. Posiada aktywny wpis zatwierdzony przez brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych i dysponuje licencją instytucji płatniczej Financial Conduct Authority (Ref.No.603289). Na Trustpilot.pl średnia ocen to 4,9. Zachęcony pozytywnymi rekomendacjami postanowiłam sprawdzić, co wpływa na tak wysokie oceny tego serwisu.

  1. Pierwszym miłym zaskoczeniem był dla mnie kurs kupna- sprzedaży funta, który oscylował na poziomie zbliżonym do rynkowego. Takiej ceny nie dostałam nawet w swoim banku, jako szczęśliwy posiadacz konta VIP.
  2. Drugim atutem serwisu Klik-24 jest niewątpliwie cena za wykonanie przelewu, która wynosi 0zł. Wyobraźmy sobie teraz, że systematycznie, co dwa tygodnie przelewamy pieniądze z Anglii do Polski za pośrednictwem swojego banku. Płacimy średnio 5-10 funtów za zlecenie przelewu SWIFT, co w ujęciu rocznym daje nam, co najmniej 120-240 GBP. Może nie jest to suma, jaką wygralibyśmy trafiając 6 w totka, ale spokojnie możemy za te pieniądze opłacić tygodniowy czynsz za pokój, rachunek za media czy zatankować samochód.
  3. Trzecim ogromnym plusem platformy Klik-24.com był także czas realizacji przelewów, co potwierdzają opinie innych użytkowników serwisu. Pieniądze na koncie odbiorcy znajdą się maksymalnie w ciągu jednego dnia roboczego (przelew express). Czas realizacji często jest porównywalny do krajowych sesji księgowania. Nadając przelew rano, odbiorca ma szanse otrzymać go już po południu tego samego dnia.

Niskie koszty transakcji, szybki czas realizacji przelewu oraz minimum formalności – takie są najważniejsze atuty firmy Klik-24 specjalizującej się w przelewach zagranicznych.

Opłata i kurs wymiany walut Klik-24

Opłaty i kurs wymiany walut w serwisie Klik-24 są jednymi z najlepszych obecnie na rynku. Najtańszy przelew jest dostępny już za £0.00. Mamy również możliwość wybory przelewu express za 1.99 GBP, dzięki czemu usługa jest wykonana znaczenie szybciej. Co najważniejsze opłaty nie rosną wraz z kwotą przelewu, dzięki czemu możemy przesłać środki w dowolnej kwocie bezpłatnie. Kurs wymiany jest widoczny w kalkulatorze przelewu, jest on stały dla wszystkich transakcji. Natomiast przy większych kwotach jest możliwość negocjacji kursu. Wystarczy zadzwonić na jeden z podanych numerów telefonu na stronie w zakładce pomoc, aby otrzymać lepszą ofertę.

Czas realizacji przelewów

Czas realizacji usługi firmy Klik-24 jest uzależniony od rodzaju przelewu jaki wybierzemy. Klik-24 oferuje dwa rodzaje przelewów, standard oraz express:

  • Przelew standard – to rozwiązanie, które pozwala na przesłanie środków bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Ten przelew możemy wysłać zupełnie za darmo. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na obniżeniu kosztów związanych z przelewem na zagraniczne konto. Natomiast zostanie on wysłany w trybie ekonomicznym. Co oznacza, że środki trafią na konto odbiorcy nie później niż 2 dni robocze od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie.
  • Przelew express – z tego rodzaju przelewu mogą skorzystać osoby, którym zależy na szybkim dostarczeniu pieniędzy. Zapewnia on niewątpliwie najszybszy czas realizacji usługi. Pieniądze są dostarczane w czasie od kilku godzin do maksymalnie 1 dnia roboczego.

Recenzja platformy Klik-24

Jak każda firma zajmująca się przelewami z UK do Polski tak i Klik-24 ma swoje wady i zalety. Najważniejszymi zaletami tego serwisu jest przede wszystkim szybki i terminowy czas dostarczenia przelewów. Dwa rodzaje transakcji z podziałem na czas realizacji usługi oraz możliwość wysłania pieniędzy bezpłatnie. Duże doświadczenie firmy, a także miła i zawsze pomocna obsługa klienta to dodatkowy atut. Nie zapominajmy o korzystnym kursie wymiany walut, który z połączeniem z darmowymi przelewami sprawia, że jest to najkorzystniejsza oferta na rynku.

Jeśli chodzi natomiast o wady Klik-24 nie posiada możliwości opłacenia zlecenia za pomocą karty debetowej czy kredytowej. Co zmusza klientów do realizacji usługi jedynie standardowym przelewem krajowym.

Opinie klientów firmy Klik-24

Większość opinii klientów firmy klik-24 są pozytywne, o czym świadczy średnia ocen 4.9 na podstawie niezależnego portalu trustpilot.  Poniżej znajduje się lista przykładowych komentarzy:

„Bardzo profesjonalny i szybki serwis. Polecam”

„Moja ocena–DOSKONAŁA—Wszystko poszło szybko o sprawnie. Jestem usatysfakcjonowana. Polecam wszystkim.”

„Szybko , bezpieczenie , bezpłatne. Jestem bardzo zadowolona :)”

Kontakt i dane adresowe spółki

Firma Klik-24 ma biuro zlokalizowane w Wielkiej Brytanii.

Klik-24 Ltd – Wielka Brytania

30 Clifton Road

Greenford

London UB6 8SW

UK: +44 203 432 1039