Jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski?

Jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski?

W dzisiejszych czasach wielu Polaków mieszka na terenie Wielkiej Brytanii ze względów zawodowych. Funt to bardzo silna waluta, a dodatkowo osoby wyjeżdżające do Zjednoczonego Królestwa mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia. Bardzo często osoby takie decydują się na przelewanie zarobionych przez siebie pieniędzy do Polski. W głowie pojawia się pytanie: Jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski? Istnieje kilka metod realizacji takich wpłat.

Powodów przelewania pieniędzy do osób i firm w Polsce jest bardzo wiele. Często ludzie pracujący w Wielkiej Brytanii chcą udzielić wsparcia finansowego swoim rodzinom. Oprócz tego korzystają z różnych usług oferowanych przez polskie firmy (telefonia komórkowa, telewizja satelitarna, itp.). W związku z tym niezbędne jest opłacanie faktur na polskie konta takich firm. Jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski? Poniżej zostały przedstawione różne sposoby dokonywania przelewów z Anglii do Polski.

Przelewy międzynarodowe w bankach

Praktycznie każdy Polak pracujący w Anglii posiada konto bankowe. Niektórzy otrzymują przelewy od pracodawców na polskie konta, ale są to sytuacje sporadyczne. Większe grono osób pracujących w Wielkiej Brytanii zakłada rachunki w bankach angielskich. Oczywiście istnieje możliwość dokonania przelewu z rachunku angielskiego na polski. W zależności od typów banków i banków pośredniczących, proces ten trwa od jednego do 2-3 dni. Należy jednak liczyć się z kosztami przewalutowania oraz innymi opłatami, więc lepiej wysłać pieniądze z Anglii do Polski w inny sposób. O tym jakie mamy możliwości dowiesz się w dalszej części artykułu.

Wpłaty gotówkowe w różnych placówkach

Osoby posiadające gotówkę mogą skorzystać z usług banków, poczty czy też specjalistycznych firm zajmujących się międzynarodowymi transferami pieniężnymi. W takim wypadku również należy się liczyć z dodatkowymi opłatami związanymi z transferem zagranicznym, przeliczeniem walut, itp. Jest to na pewno jakaś możliwość, jednak sprawdza się tylko, gdy nie posiadamy rachunku bankowego w Anglii. Większość placówek stacjonarnych za taką usługę zażąda pokaźną sumę pieniędzy. W dobie Internetu można znaleźć atrakcyjniejsze oferty.

Internetowe serwisy oferujące szybkie przelewy z Anglii do Polski

W sieci działa również wiele serwisów prowadzonych przez firmy specjalizujące się w szybkich i niedrogich przelewach z UK do Polski. Tacy usługodawcy prowadzą działalność w oparciu o angielskie i polskie rachunki bankowe. Innymi słowy klient dokonuje przelewu z angielskiego konta na angielskie konto firmy, a firma robi w zamian za to wpłatę ze swojego polskiego konta na polskie konto docelowe. Dzięki temu czas realizacji transakcji jest bardzo krótki i zwykle zajmuje około jednego dnia roboczego. Cały system opiera się na przelewach krajowych, więc dodatkowym atutem jest fakt, że klienci unikają dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem, bankami pośredniczącymi, itp. Rozwiązanie to posiada wiele zalet w porównaniu z innymi opcjami i cieszy się coraz większą popularnością.

Gdzie szukać najszybszych i najtańszych opcji na przelewy z Anglii do Polski?

Jeśli chodzi o przelewy z UK do Polski to ranking jest najlepszym rozwiązaniem dla klientów zainteresowanych takimi informacjami. W naszym serwisie jest dostępne zestawienie najlepszych firm na rynku, dzięki któremu możesz porównać różne oferty, firmy obsługujące płatności gotówkowe czy też serwisy gwarantujące szybkie przelewy. Dzięki takim praktycznym rankingom możesz szybko i łatwo porównać najlepsze firmy oraz znaleźć taką, która spełnia wymagania dotyczące kosztów i czasu trwania transakcji.