Jak tanio przelać pieniądze z Anglii do Polski?

Jak tanio przelać pieniądze z Anglii do Polski?

Zastanawiasz się jak tanio przelać pieniądze z Anglii do Polski? Broker-FX to porównywarka firm oferujących takie usługi. Pomagamy wybrać najtańszy sposób na wysyłanie funtów do kraju. Tradycyjne przelewy SWIFT zdają się utrzymywać status quo od 1972r. Jak na razie w sektorze bankowym nie udało się zaobserwować żadnych przesłanek, które pozwoliłyby spojrzeć na oferty banków z większą dozą optymizmu. Z nadzieją spoglądamy jednak w stronę niezależnych i nowoczesnych fintechów, które oferują swoim klientom możliwość realizacji przelewów szybko i nowocześnie. W tym artykule pokażemy Ci, gdzie szukać najlepszych i najtańszych transferów pomiędzy polskimi i brytyjskimi rachunkami.

Jak tanio przelać pieniądze z Anglii do Polski? Sprawdź, jak działają niezależne fintechy!

Standardowe opłaty za przelewy bankowe w walucie innej niż euro często sięgają nawet kilkuset złotych. Opłata za samo zlecenie przelewu SWIFT to już min. 35 zł. Dodatkowo musimy się liczyć z prowizjami za przewalutowanie kwoty transakcji, które mogą wynosić nawet 2,5% wartości przelewu. Banki pobierają również swoje marże na kursie sprzedaży funta. Wymarzonym rozwiązaniem dla tych, którzy transakcje walutowe wykonują przynajmniej raz w miesiącu byłoby w pełni darmowe konto walutowe. Takie, które umożliwiałoby realizowanie operacji finansowych bez opłat i po kursie zbliżonym do tego, jaki oferuje NBP.

Obecnie najlepszą alternatywą dla tradycyjnej bankowości są zewnętrzne firmy, które oferują realizację przelewów z UK do Polski. Sposób ich działania jest zbliżony do systemu międzynarodowych płatności SWIFT. Działa on w oparciu o prowadzenie wzajemnych rachunków loro i nostro pomiędzy bankami w różnych krajach. Dzięki czemu można ograniczyć udział w transakcji tzw. banków korespondujących. Organizacje, które oferują klientom internetowe konto wymiany walut działają w oparciu o transfery pomiędzy wewnętrznymi rachunkami bankowymi w złotówkach i funtach. Dlatego operacje mogą być realizowane w czasie rzeczywistym.  Liderzy w branży oferują rozwiązania, które pozwalają na zaksięgowanie środków na rachunku odbiorcy nawet w ciągu minuty od momentu nadania przelewu! Aby ułatwić Ci wybór najlepszego konta dla siebie, przygotowaliśmy specjalny ranking firm. Pozwoli Ci w szybki i prosty sposób wybrać dostawcę, który spełnia Twoje oczekiwania.

Jak nie przepłacać i szybko wysyłać przelewy z Anglii do Polski?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, system przelewów SWIFT jest wciąż bardzo toporny. Realizacja transakcji z jego udziałem może trwać nawet kilka dni! Ponadto, jeżeli chciałbyś, żeby pieniądze które wysyłasz trafiły na wskazany rachunek w czasie chociażby zbliżonym do sesji księgowania, niestety ta opcja wciąż pozostaje w strefie marzeń. Przelewy w sesji EXPRESS ELIXIR są realizowane jedynie pomiędzy rachunkami lokalnymi w Polsce.

W przypadku nowoczesnych fintechów opisany wyżej problem znika. Przelew w funtach na konto złotówkowe ma szansę trafić na rachunek odbiorcy już w ciągu 24 godzin! Jeżeli natomiast cenisz sobie wysokiej jakości usługi możesz skorzystać z jednej z ofert serwisów. Niektóre firmy umożliwiają  wykonanie takiej operacji w ciągu kilku godzin lub minut za niewielką opłatą. Jak wiesz, na przelewach międzynarodowych za pośrednictwem serwisów transakcyjnych w banku często możemy stracić nawet kilkaset złotych. Tak naprawdę każdy z nas wolałby zatrzymać je w swojej kieszeni. W jaki sposób uchronić się przed utratą na kursie wymiany walut? Co zrobić aby pieniądze, które moglibyśmy zaoszczędzić trafiły do domowego budżetu, a nie do puli zysków banku? Jak już wspomnieliśmy, ranking firm oferujących przelewy z UK do Polski to idealne rozwiązanie – ułatwi Ci podjęcie takiej decyzji. Jeśli chcesz szybko zrealizować swój przekaz, a pieniądze prześlesz po kursie zbliżonym do tego, który oferuje Narodowy Bank Polski.

Porównywarka firm oferujących przelewy z UK do Polski

Na co dzień korzystamy z wielu różnych porównywarek, aby sprawdzić gdzie najkorzystniej kupić auto lub sprzęt AGD. Aby wybrać najlepszą opcję konta dla siebie warto sięgnąć po ranking firm oferujących przelewy zza granicy do Polski. Dzięki takiej formie, będziemy mogli szybko i łatwo porównać cennik kilku firm w jednym miejscu. Zaoszczędzimy czas, który normalnie musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie ich na własną rękę. W rankingu znajdziemy wszystkie niezbędne informacje takie jak:

  • aktualnych kursów kupna – sprzedaży walut,
  • czasu realizacji, czy
  • opłaty za ewentualne dodatkowe usługi (np. przelewy ekspresowe), oraz
  • opinie klientów, którzy korzystali już z tych serwisów.

Większość serwisów internetowych, które oferują przelewy z UK do Polski pozwala na realizowanie transferów pieniężnych bez ukrytych opłat. W przypadku internetowego konta nie zapłacisz dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Odbiorca otrzyma pieniądze bez ponoszenia kosztów za nadanie przelewu. Prowadzenie konta jest darmowe, a pieniądze wymienisz po najatrakcyjniejszym kursie na rynku! Nie czekaj i już teraz zapoznaj się rankingiem wiodących firm i wybierz idealne konto dla siebie.