Funcik – Ranking, opinie i recenzje ofert

Funcik – Ranking, opinie i recenzje ofert

Wyjazd za granicę w celach zarobkowych to często trudna, ale konieczna decyzja dla wielu rodzin i par. Jeśli zależy nam na tym, aby znacząco poprawić sytuację finansową w naszym gospodarstwie domowym, musimy przygotować się na długą rozłąkę. W związku z tym, zarobione przez nas pieniądze muszą trafić do Polski często o wiele szybciej niż my sami. Niestety banki i stacjonarne kantory wymiany walut nie zachęcają do zlecania transferu za ich pośrednictwem. Kurs funta jest tam zdecydowanie niższy niż te, które możemy znaleźć w notowaniach Forex-u czy NBP. W tym artykule biorę pod lupę ofertę firmy Funcik jednego z wiodących fintechów na rynku przelewów międzynarodowych. Sprawdzam, jak szybko uda mi się przelać pieniądze z mojego brytyjskiego rachunku na konto w Polsce.

Co to jest Funcik?

Funcik to platforma internetowa do przesyłania pieniędzy z Anglii do Polski. W swojej ofercie posiada tylko przelewy w tym kierunku, nie ma możliwości wysłania pieniędzy z Polski do UK lub innych krajów w Europie. Firma działa od wielu lat na rynku w obszarze przekazów pieniężnych. Oferuje przy tym przystępny kurs wymiany walut w porównaniu do oferty banków. Strona internetowa jest w języku polskim, co oznacza, że oferta jest skierowana tylko do polskich obywateli zamieszkujących Wyspy Brytyjskie.

Jak działa Funcik?

Osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z oferty Funcik muszą założyć konto w serwisie. Wystarczy wejść na stronę Funcik.co.uk i zarejestrować darmowe konto. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny i kolejne instrukcje. Cały proces założenia konta trwa kilka minut, co ważne nie musisz dostarczać żadnych dokumentów. Wystarczy uzupełnić wymagana dane, aby zweryfikować swoje konto. W kolejnym kroku należy podać dane rachunku bankowego, na który chcesz wysłać pieniądze oraz kwotę transakcji. Pozostało tylko zapłacić za swój transfer. Do wyboru masz dwie metody płatności: kartą debetową lub kredytową. I to już wszystko! Po opłaceniu zlecenia Funcik dostarczy Twoje pieniądze do odbiorcy.

Płatność tylko karta debetową/kredytową

Funcik w swojej ofercie posiada przekazy pieniężne przy użyciu karty debetowej/kredytowej. Jeżeli natomiast nie chcemy płacić w Internecie kartą, możemy przejrzeć oferty wiodących fintechów. Przelewy z UK do Polski – ranking firm zdecydowanie ułatwi nam sprawę umożliwiając porównanie najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku tak, aby każdy z nas znalazł coś dla siebie.

Czy korzystanie z platformy Funcik jest w pełni bezpieczne?

Osobiście mam bardzo ograniczone zaufanie w kwestii udzielania moich danych osobowych. Bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważne. Korzystając z serwisów internetowych staram się podawać jedynie te wymagane, a szczególnie uczulona jestem na prośby o przesłanie skanów dokumentów. Dlatego moją uwagę przykuła oferta firmy Funcik, gdzie do rejestracji konta potrzebowałam tylko danych mojej karty. Sceptyczne nastawienie, co do podawania jej numeru rozwiał aktywny wpis firmy w Financial Conduct Authority (FCA), która jest odpowiedzialna za ochronę konsumentów i utrzymywanie stabilnej branży w sektorze usług finansowych w Wielkiej Brytanii. Dlatego moją uwagę w rozwiązaniach firmy Funcik zwróciło także dodatkowe zabezpieczenie transakcji w oparciu o technologię 3D-Secure. Co utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to bezpieczna oferta.

Opłata i kurs wymiany walut w serwisie Funcik

Miłym zaskoczeniem był dla mnie kurs kupna sprzedaży funta, który wynosił aż o 0,23 gr więcej niż w moim banku. Za zlecenie przelewu 100 GBP na konto odbiorcy zapłaciłem 1.99 GBP, czyli niecałe 10 zł. Według taryfy oferowanej przez firmę Funcik opłata za transfer wynosi 1,99% wartości całej transakcji. W porównaniu z innymi fintech-ami, firma Funcik zdecydowanie wygrywa z konkurencją pod względem kursu wymiany walut. Natomiast po odjęciu opłat związanych z realizacją transakcji kwota, jaką otrzyma od nas odbiorca jest już niższa, niż w przypadku innych firm. Tak więc przelewy na mniejsze kwoty opłaca się realizować z tą firmą. Jeśli jednak zależy nam na wysyłaniu większych sum pieniędzy to warto porównać ofertę z innymi serwisami na naszej stronie.

Czas realizacji przelewów

Na plus zasługuje także czas realizacji przelewu, który trwa nie więcej niż jeden dzień roboczy. Wybierając opcję priorytetową pieniądze trafią do odbiorcy już w ciągu 10 minut (koszt transferu to 1.99%+5 GBP). Zlecając przelewy za pośrednictwem internetowego konta w serwisie Funcik czułem się, jak podczas płacenia za zakupy blikiem. Szybki i sprawnie!

Recenzja platformy Funcik

Platforma Funcik jest skierowana głównie do polonii zamieszkującej kraje Wielkiej Brytanii. Posiada stronę w języku polskim. W razie potrzeby możemy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Infolinia jest dostępna przez cały tydzień: od poniedziałku do niedzieli. Zawsze możemy zadzwonić w godzinach od 9:00 do 21:00 w dni powszednie, oraz podczas weekendów od 9:00 do 15:00. Zasługuje to na duży plus, ponieważ jest przydatne, gdy potrzebujemy wsparcia lub informacji na temat naszej transakcji. Platforma Funcik oferuje korzystny kurs wymiany walut ale opłaty prowizyjne w wysokości 1.99% sprawiają, że oferta jest dość droga w porównaniu z innymi podobnymi serwisami w tej branży. Dlatego przed wysłaniem pieniędzy sprawdź nasz ranking przelewów z UK do Polski.

Opinie klientów firmy Funcik

Firma Funcik posiada bogate doświadczenie w branży przekazów pieniężnych, wszystko za sprawą wsparcia grupy One Money Mail Ltd, do której należy. Natomiast nie przykłada większej uwagi do uzyskania rekomendacji od swoich klientów. Na portalu Trustpilot znajduje się tylko jedna pozytywna opinia wystawiona przez ich klienta.  

„Wysyłam pieniążki dwa razy w miesiącu od kilku lat po najwyższym kursie do Polski. Zawsze na czas bez problemów. Szczerze polecam”

Kontakt i dane adresowe serwisu

Platforma Funcik jest częścią grupy należącej do One Money Mail Ltd, świadczącej usługi przekazów pieniężnych w Wielkiej Brytanii.

Funcik.co.uk – Wielka Brytania

Head office:

84 Uxbridge Road

London W13 8RA

UK: + 44 203 397 7537

PL: +48  22 20 19 700

Registered office:

1 Westferry Circus

Canary Wharf

London E14 4HD