Finonet - – Ranking, opinie i recenzje ofert

Finonet – Ranking, opinie i recenzje ofert

Finonet jest to portal, który na rynku finansowym istnieje już od 2020 roku. Znaczący rozwój technologii sprawił, że serwis zaczął oferować krajowe przekazy pieniężne online dla przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych. Finonet stawia na rozwiązania płatnicze z możliwością wymiany walut. W tym artykule biorę pod lupę innowacyjne przekazy, które niewątpliwie przypadną do gustu nie tylko doświadczonym bankierom. 

Co to jest Finonet.pl?

Nazwa handlowa Finonet jest brandem należącym do polskiej spółki Klik-24 Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Firma oferuje internetowe przekazy pieniężne między krajowymi rachunkami bankowymi. Co wyróżnia ten serwis na tle konkurencji? Głównym atutem są darmowe przelewy standard oraz niska prowizja za wymianę walut. W swojej ofercie posiadają dwa rodzaje przekazów: standard oraz ekspres.

Jak działa Finonet.pl?

Jeśli chcemy skorzystać z usług Finonet musimy wykonać trzy kroki:

  1. Pierwszy to rejestracja konta, należy wypełnić pola w formularzu m.in. adres e-mail oraz informację z jakiego konta będziesz korzystać: biznes czy osobiste.
  2. Następnie możemy przejść do zlecenia przekazu wypełniając dane odbiorcy, po czy wystarczy wprowadzić przelew na wybraną przez siebie kwotę.
  3. Ostatni etap to opłacenie swojego zlecenia wykonując przelew krajowy ze swojego polskiego konta.

Finonet przystępuje do wykonania zlecenia płatniczego po zaksięgowaniu wpłaty na swoim koncie.

Dlaczego warto korzystać z Finonet?

Właścicielem portalu Finonet.pl jest Klik-24 Sp. z o.o., który działa pod nadzorem KNF na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze Małej Instytucji Płatniczej, świadcząc usługi transferów pieniężnych pomiędzy rachunkami krajowymi w Polsce. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych i biznesowych. Na pieniądze na wskazanym rachunku bankowym poczekamy maksymalnie jeden dzień, jednak transakcje księgowane są do godziny od momentu zlecenia transferu. Przykładowo, nadając przelew rano, na konto odbiorcy dotrze on jeszcze tego samego dnia w kolejnej sesji. Czyli tak samo, jak pomiędzy krajowymi rachunkami w różnych bankach w Polsce. Dlaczego lepiej korzystać z przelewów Finonet skoro czas usługi jest podobny jak w banku? Odpowiedź jest prosta: unikniemy wysokich kosztów za transakcje walutowe oraz zredukujemy wydatki na prowizję wymiany walut.

Recenzja platformy

Fionet.pl działa na rynku przekazów pieniężnych od 2020 roku. Spółka zyskała od tego czasu grono zadowolonych klientów. Dużym plusem świadczącym o pozytywnym kierunku działania są opinie użytkowników korzystających tego serwisu. W razie potrzeby zawsze można skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu lub mailowo pod adresem na stronie kontakt.

Opinie klientów firmy

Do największych zalet korzystania z portalu Finonet.pl można zaliczyć szybki czas realizacji usługi oraz brak opłat za przelewy standard. Większość opinii klientów na stronie internetowej jest pozytywna, poniżej znajdują się przykładowe recenzje:

Transakcja przebiegła szybciej, niż oczekiwałem!

Jak na razie – 5 gwiazdek.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, otwarcie konta, zwiększenie limitu jak i sam przelew wszystko szybko i sprawnie. Bardzo polecam

Bardzo sprawnie i szybko zrealizowany przelew. Jestem bardzo zadowolony. Polecam 

Kontakt i dane adresowe spółki

Klik-24 Sp. z o.o., właściciel serwisu Finonet.pl

z siedzibą we Wrocławiu, przy: ul. Miernicza 21/8, 50-435 Wrocław,

wpisanym do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu-Fabryczna, Wydział VI Gospodarczy, pod numerem KRS: 0000847322, NIP: 8992881509, REGON: 386365538.

Kapitał zakładowy (wpłacony w całości): 250 000 zł.

Tel: 71 66 11 460

Email: info@finonet.pl