England.pl - Ranking, opinie i recenzje ofert

England.pl – Ranking, opinie i recenzje ofert

England.pl jest to platforma, który na rynku finansowym istnieje już od 2013 roku. Dynamiczny rozwój rynku sprawił, że firma wyspecjalizowała się w przekazach pieniężnych dla firm i prywatnych klientów. England stawia na bezpłatne przelewy powyżej kwoty 100/GBP/500PLN. W tym artykule przedstawiam nowoczesne rozwiązania, które niewątpliwie przypadną do gustu nie tylko doświadczonym finansistom. Także wszystkim tym, którzy od tradycyjnej bankowości oczekują znacznie więcej.

Co to jest England.pl?

Nazwa handlowa England.pl jest marką należącą do polskiej spółki Fintecom Sp. z o.o. z siedzibą w Polsce. Oferuje przekazy pieniężne z UK do Polski oraz w drugą stronę. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim darmowe przelewy w tych kierunkach, gdy spełnimy jeden warunek. Mianowicie kwota transakcji musi być większa jak 500 zł / 100 £. W przeciwnym razie poniesiemy opłatę w wysokości 3 GBP. W swojej ofercie posiadają jeden rodzaj przelewu, który trafi w ciągu 1 godziny do maksymalnie jednego dnia roboczego na konto. Oczywiście od momentu zaksięgowania przelewu na ich koncie.

Jak działa England.pl?

Jeśli chcemy wysłać pieniądze z Anglii do Polski musimy wykonać trzy kroki:

  1. Pierwszy to rejestracja konta, podaj swój adres e-mail oraz wybierz z jakiego konta będziesz korzystać: biznes czy osobiste.
  2. Podaj dane odbiorcy w panelu klienta, po czy zleć przelew na wybraną przez siebie kwotę.
  3. Opłać swoje zlecenie wykonując przelew krajowy ze swojego brytyjskiego konta na rachunek england.pl.

Firma realizuje usługę dopiero po opłaceniu i zaksięgowaniu wpłaty na swoim koncie.

Przelewy z UK do Polski na cito

Czas to coś, co chyba każdy z nas (gdyby oczywiście mógł), kupowałby pełnymi garściami i w ilościach hurtowych. Kiedy musimy załatwić coś na cito, okazuje się jak bardzo chcielibyśmy, aby nasza doba miała więcej niż 24 godziny. Zdarzyło Wam się kiedyś spóźnić z ratą kredytu, bo wypłata wpłynęła na Wasze konto z opóźnieniem. A być może odłączyli Wam media, bo wpłata na rachunku dystrybutora usług zaksięgowała się kilka dni później? Nikt z nas nie lubi czekać, a kreatywności w tabelach opłat i prowizji bankowych nie brakuje. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz zlecał przelew z UK do Polski w funtach spoza Unii Europejskiej. Wymarzonym rozwiązaniem byłyby powszechnie dostępne przelewy natychmiastowe. Natomiast w ofercie banków możemy wybrać spośród dwóch opcji: przelew SWIFT oraz transfer SEPA. Oba przekazy są zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem w całym sektorze bankowym. A jak to wygląda w serwisie England?

Czas realizacji przelewów na platformie England

Firma England.pl posiada status instytucji płatniczej nadzorowanej przez KNF, świadcząc usługi transferów pieniężnych pomiędzy rachunkami w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych i biznesowych. Na pieniądze na wskazanym rachunku bankowym poczekamy maksymalnie jeden dzień, jednak transakcje księgowane są do godziny od momentu zlecenia transferu. Przykładowo, nadając przelew rano, na konto odbiorcy dotrze on jeszcze tego samego dnia w kolejnej sesji. Czyli tak samo, jak pomiędzy krajowymi rachunkami w różnych bankach w Polsce. Jeśli lubisz porównywać to sprawdź jak ta firma wypada na czele z konkurencją. Prezentujemy nasz ranking firm w branży przelewów z UK do Polski.

England ­– opłaty oraz kurs walutowy

Niebotyczne opłaty zniechęcają do korzystania z usług banku nie tylko klientów indywidualnych, ale także przedsiębiorców, którzy w ramach konta firmowego często płacą praktycznie za każdy przelew. Atrakcyjną alternatywą dla banku są Fintech-y zlecające przelewy z UK do Polski. Transakcje w serwisie England.pl na kwotę powyżej 100 GBP (≈500zł) są zawsze, bezwzględnie darmowe. Równie atrakcyjny jest także kurs kupna – sprzedaży funta, który jest zawsze zbliżony do średniego kursu NBP. A co za tym idzie, często nawet o 0,30 gr wyższy niż w przypadku tradycyjnego kantoru. Moją uwagę na portalu England.pl przykuła możliwość negocjacji kursu wymiany z osobistym dealerem walutowym. Cena za zlecenie przelewu wynosi odpowiednio 3 GBP lub 15 zł, w zależności od tego czy przesyłamy pieniądze z Anglii do Polski czy odwrotnie.

Jednorazowo ze swojego konta możemy wykonać przelew o maksymalnej wartości 50 tys. GBP lub 250 tys. zł. Jeśli więc planujemy realizować transakcje o większych wolumenach pamiętajmy o tym, aby rozłożyć ją na odpowiednie transze. Prowadzenie i obsługa internetowego konta exchange jest w pełni bezpłatna zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Dodatkowo na swój smartfon możemy pobrać bezpłatną, funkcjonalną aplikację mobilną, dzięki czemu swoje finanse zawsze mamy w zasięgu ręki.

Chcesz sprawdzić jak wygląda ta oferta w zestawieniu z innym firmami. Ranking firm aktywnie działających w tym sektorze znacznie ułatwi nam porównanie poszczególnych ofert. Ponadto pozwoli wybrać najlepsze dla nas konto w internetowym kantorze do wysyłania walut.

Recenzja platformy

England.pl działa na rynku przekazów pieniężnych od wielu lat. Firma zyskała przez ten okres grono zadowolonych klientów. Większość opinii użytkowników tego serwisu jest pozytywna. Co ważne, w razie jakichkolwiek pytań zawsze można skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Firma kieruje swoją ofertę głównie do polskich klientów. Najlepszy kurs wymiany walut otrzymamy, gdy realizujemy przelew na większe kwoty, wtedy kurs wymiany jest najkorzystniejszy. W przypadku mniejszych kwot jest to dość droga opcja na wysłanie pieniędzy za granicę.

Opinie klientów firmy

Do największych zalet korzystania z firmy England.pl można zaliczyć szybki czas realizacji usługi oraz brak opłaty przy przelewach na kwoty powyżej 100 GBP. Większość opinii klientów na portalu Trustpilot jest pozytywna prawie 98% z nich, poniżej znajdują się przykładowe recenzje:

Polecam. Bardzo szybka realizacja przelewów, do tej pory nie miałam żadnych zastrzeżeń. I rzetelna obsługa – szybko odpowiadają na pytania.

Polecam. Bardzo szybka realizacja przelewów, do tej pory nie miałam żadnych zastrzeżeń. I rzetelna obsługa – szybko odpowiadają na pytania.

Bardzo szybko, sprawnie i bezproblemowo. Bardzo dobry kontakt telefoniczny i pomoc. Dobry kurs i błyskawiczny przelew.

Jak każde rozwiązanie oferowane przez inne serwisy tak i to posiada swoje wady. Na portalu znajdują się również negatywne komentarze. Główne zastrzeżenia są skierowane do wstrzymywania transakcji przez co czas realizacji usługi ostał wydłużony.

Od lat z nimi współpracuję niestety po dokonaniu przelewu na konto i wysłaniu zlecenia czekam już ponad 6 godzin na realizację zlecenia, tłumaczenie że bank ma wstrzymać transakcję

Pomimo tego warto jednak dokładnie porównać usługi tej firmy z konkurencją, aby móc podjąć w pełni świadomą, najlepszą decyzję. Sprawdź nasz ranking firm.

Kontakt i dane adresowe spółki

Fintecom Sp. z o.o.

ul. Marszałka Piłsudskiego 45

75-502 Koszalin

Polska

Telefony

W Polsce: tel. +48 94 343 58 14 lub tel. kom. +48 500 308 968 – od 07:00 do 18:00 czasu pol. od poniedziałku do piątku.

W Wielkiej Brytanii: tel.: +44 2032 907 203 lub tel. kom.: +44 7841 679 442 – od 06:00 do 17:00 czasu ang. od poniedziałku do piątku.