EasySend – Ranking, opinie i recenzje ofert

EasySend – Ranking, opinie i recenzje ofert

EasySend to firma z długoletnim stażem w branży przekazów pieniężnych, obecnie na rynku od 2006 roku. Jest to platforma do przesyłania walut z Wielkiej Brytanii do Polski oraz strefy euro. W tym wpisie przedstawię najważniejsze cechy tego serwisu do wysyłania pieniędzy. Dowiesz się, jakie oferują produkty oraz ile kosztują? Zapraszam do lektury!

Co to jest EasySend?

Firma EasySend to nowoczesny FinTech z siedzibą w Gdańsku oraz Belfaście. Istnieje na rynku od 2006 r. i posiada aktywny wpis brytyjskiej instytucji płatniczej Financial Conduct Authority. Dodatkowo Swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych jak i firm. Za pośrednictwem serwisu szybko i łatwo zrealizujemy przelew pomiędzy rachunkiem w funtach a kontem złotówkowym i na odwrót.

Jak działa EasySend?

Tak jak większość platform do wysyłani pieniędzy, tak i EasySend działa na podobnych zasadach. Aby zlecić przelew musimy założyć konto w serwisie. Na swojej stronie internetowej posiadają  instrukcję krok po kroku, która przeprowadzi nas przez proces rejestracji. Poniżej przedstawiam trzy podstawowe kroki jakie musisz zrobić, aby przesłać funty do Polski.

  1. Zarejestruj się u operatora EasySend, następnie uzupełniaj wymagane dane personalne, imię nazwisko, email oraz numer telefonu. Potem podaj dane adresowe nadawcy przelewu.
  2. W kolejnym kroku uzupełnij dane odbiorcy przelewu, wskazując kraj, numer rachunku oraz walutę transakcji. Pamiętaj, aby wybrać również rodzaj usługi, od tego zależy jak szybko środki znajdą się na koncie.
  3. Sprawdź poprawność danych i zleć przelew. Pozostało jedynie go opłacić  i już gotowe! Teraz wystarczy już tylko czekać, aż EasySend dostarczy środki na wskazany rachunek bankowy.

Czas realizacji przelewów oraz opłaty EasySend

Gdyby istniał jakiś magiczny zmieniacz czasu, to mogę się założyć, że każdy chętnie skorzystałby z takiego rozwiązania. Nie raz chcielibyśmy przenieść się do momentu, w którym nasza ciężko zarobiona pensja wpływa na konto. Podobnie jest z przelewami międzynarodowymi, każdy chciałby otrzymać przelew w kilka minut. Na zrealizowanie przelewu z UK do Polski za pośrednictwem banku poczekamy nawet do 3 dni roboczych. God save the Queen, jak mawiają Anglicy. Dlatego postanowiłem sprawdzić firmę EasySend i zobaczyć czy pozwoli mi zrealizować taki transfer szybciej.

W głównej mierze opłata zależy od kraju do którego chcemy wysłać środki, rodzaju usługi oraz waluty transakcji. W naszym rankingu firm oferujących przelewy z UK do Polski bierzemy pod uwagę transakcję jedynie w tym kierunku (UK -> PL). Dlatego platforma EasySend posiada w swojej ofercie dwa typy przelewu, które odpowiadają tym warunkom:

  • Przelew Fast, który jest dostarczany na rachunek bankowy odbiorcy w Polsce za 1.99 GBP w czasie do jednego dnia roboczego;
  • Przelew SuperFast, jeśli zdecydujesz się wybrać ten rodzaj przelewy to środki znajdą się na koncie już w 10 minut za 3.99 GBP.

Transfer z Anglii do Polski w 10 minut- czy to możliwe?

W porównaniu z bankiem, za zlecenie transakcji za pośrednictwem EasySend zapłacimy od 1.99 GBP do 3.99 GBP. Cena różni się w zależności od wybranej opcji transferu. Dodatkowo, pierwszy przelew jest całkowicie darmowy. Pieniądze możemy wysłać bezpośrednio na rachunek bankowy, przekierować na kartę płatniczą lub zlecić odbiór osobisty w placówce pocztowej. Czas realizacji zamyka się nawet w ciągu 10 minut. Jednak w przypadku przelewu na konto złotówkowe może potrwać maksymalnie jeden dzień roboczy, czyli tyle, ile poczekamy na przelew pomiędzy dwoma różnymi bankami krajowymi.

Nowoczesne technologie, jakie oferuje firma EasySend to świetny wybór dla każdego, kto swoje finanse lubi mieć zawsze pod ręką. Możemy pobrać bezpłatną aplikację na telefon, która działa zarówno w systemie Android jak również iOS (myślę, że w tym momencie z ulgą odetchnie nie jeden posiadacz iPhone’ a). A dla tych, którzy lubią porównywać oferty stworzyliśmy przelewy z UK do Polski – ranking, który pomoże Ci wybrać najlepszy i najtańszy kantor internetowy. 

Jak realnie zaoszczędzić na przelewach międzynarodowych?

Podstawowym czynnikiem, jaki ma wpływa na oszczędności jest opłat za przelew oraz kurs wymiany walut. Dlatego w internetowym kantorze wymienisz funty na złotówki z wypłatą na rachunek bankowy w Polsce. Cena kupna – sprzedaży brytyjskiego funta oscyluje na poziomie zdecydowanie wyższym, niż w kantorze stacjonarnym czy w tradycyjnym banku. Dokonując transferu 1000 GBP na koncie złotówkowym zobaczymy prawie 11% więcej niż przy średnim kursie banku. W przeciwieństwie do tradycyjnej bankowości, korzystając z rozwiązań oferowanych przez FinTech-y nie zapłacimy kolosalnej prowizji za przewalutowanie. Unikniemy dodatkowych kosztów w wysokości nawet 2,5% wartości transakcji, co w przeliczeniu może pomóc nam zaoszczędzić pieniądze. Nasz strona porównuje najlepsze firmy na rynku, dlatego zanim zdecydujesz się na wybranie platformy sprawdź nasz ranking firm.

Opinie klientów firmy EasySend

Większość opinie klientów na portalu Trustpilot zachwala usługi oferowane przez EasySend. Klienci w szczególności są zadowoleniu z czasu realizacji usługi oraz braku ukrytych kosztów. Poniżej prezentujemy przykładowe komentarze, aby posumować propozycję firmy i wyróżnić jej zalety:

Korzystam z EasySend od lat. Zawsze przelewy były na czas. Żadnych problemów. Polecam.

„Przelew wykonany bardzo sprawnie. Polecam:)”

Od kilku lat korzystam z usług Easysend. Jestem bardzo zadowolona, nigdy nie miałam żadnych problemów, pieniądze zawsze dochodzą na czas. Nie ma żadnych ukrytych haczyków. Firma godna polecenia!!!!

Tak jak każda firma na rynku EasySend posiada również pewne minusy, na które skarż się jej klienci. Dwa z nich powtarzają się dość często:

Bardzo drogi przelew.

Długi proces weryfikacji dokumentów, mały limit przelewu,

Pierwszy z nich dotyczy opłaty za przelew. Brak oferty darmowych przelewów nie daje klientom możliwości na skorzystanie z najlepszej oferty cenowej. Przez co chcąc wysłać przelew z UK do Polski zawsze musimy za niego zapłacić. Drugim mankamentem jest weryfikacja konta, a co za tym idzie ograniczona możliwość wysyłania większych kwot.

Recenzja platformy

Podsumowując, platforma EasySend posiada wiele zalet. Oferuje obsługę klienta w języku polskim oraz wielu innych. Można bez problemu skontaktować się BOK. Wydaje się bardzo dobrą platformą do przesyłania pieniędzy z Anglii do Polski. Jeśli zależy Ci na szybkim dostarczeniu pieniędzy jest to odpowiednia firma dla Ciebie. Przelew SuperFast trafi do obiorcy już w 10 minut, oczywiście po zweryfikowaniu Twoich danych i konta.

Mniejsze kwoty lub przelewy standardowe są obarczone opłatami. Co oznacza, że regulowanie zobowiązań takich jak rachunki czy inne cykliczne płatności mogą być dość drogie. Dlatego przed wysłaniem pieniędzy sprawdź nasz ranking przelewów z UK do Polski. Być może znajdziesz tańsze rozwiązanie wśród firm znajdujących się w czołówce.

Kontakt i dane adresowe spółki EasySend

Spółka EasySend prowadzi swoją działalność w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Poniżej znajdują się dane adresowe oraz kontakt do każdej z nich.

EasySend Polska Sp. z o.o.

Al. Grunwaldzka 223

80-266 Gdańsk, Polska

 pomoc@easysend.pl

 +48 58 500 86 75

 Pon. – Pt.: 8:30 – 18:30

 Sobota: 11:00 – 15:00

EasySend Ltd

55-59 Adelaide Street

Belfast BT2 8FE

 help@easysend.pl

 +44 20 3318 7267

 Pon. – Pt.: 7:30 – 17:30

 Sobota: 10:00 – 14:00